Widowisko taneczne, jakiego w mieście nie było.
Data: 2018-06-28 19:52:23

"Widowisko taneczne, jakiego w mieście nie było"

W miniony piątek tj. 22 czerwca 2018 roku w Janowskim Ośrodku Kultury, odbył się koncert zamykający pracę grup tanecznych, przygotowywanych przez Darię i Marcina Górnych - właścicieli Latino Dance Studio z Lublina.

Daria i Marcin są instruktorami tańca towarzyskiego, Salsation®, Zumby®, Zumby Kids®, a także programu fitnessowego - STRONG by Zumba®. Ich wieloletnie doświadczenie instruktorskie oraz sceniczne, można było zauważyć w przygotowaniu tancerzy i tancerek, którzy w swoim debiucie scenicznym, zafundowali oglądającym prawdziwą, taneczną ucztę.

W przygotowanie widowiska, ogromny wkład miał Janowski Ośrodek Kultury, dzięki któremu wydarzenie to zyskało niepowtarzalny klimat i oprawę sceniczną.

W programie koncertu znalazły się pokazy grup latino solo - Pań, które już od kilku lat, pod czujnym okiem Darii, trenują w JOK-u. Tancerki z dwóch grup, zaprezentowały tańce latynoamerykańskie.

Nie zabrakło również występu par. Grupa salsy & bachaty w pierwszym swoim wyjściu przeniosła nas na słoneczną Kubę, prezentując niezwykle widowiskową salsę kubańską, tańczoną po kole, jako Rueda de Casino. Ich drugie wyjście, to coraz popularniejsza, niezwykle zmysłowa Bachata.

Na ogromne brawa zasługują energetyczne dzieciaki z grupy Zumby® Kids, które swym uśmiechem i radością, zaraziły wszystkich zgromadzonych widzów.

Oprócz pokazów tanecznych, mieliśmy okazję poznać programy taneczno-fitnessowe, takie jak Zumba®, Salsation®, czy absolutną nowość - STORNG by Zumba® (wysokiej intensywności trening interwałowy z zsynchronizowaną muzyką i dużą dawką motywacji).

W widowisku wzięło udział ok 45 osób, dla których był to pierwszy występ na scenie. Mimo stresu odważyli się i zaprezentowali swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Wsparcie rodzin i znajomych sprawiło, że tancerze rozwinęli skrzydła.

"To był niesamowity wieczór. Gratulacje i pochwały od widzów ciągle do nas spływają. Cieszymy się, że janowska publiczność nie zawiodła i wypełniła całą salę. Jesteśmy dumni, że możemy pracować z tak wspaniałymi ludźmi, w tak pięknym mieście jakim jest Janów Lubelski" - podkreślają Daria i Marcin.

Koncert był zwieńczeniem całego roku ciężkiej pracy, ale nie oznacza to przerwy w zajęciach. Latino Dance Studio już dziś zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy podczas wakacyjnych kursów oraz na nowy sezon taneczny, który ruszy we wrześniu.

Galeria zdjęć jpg_ikona.jpg