Wizyt na stronie: 822623 | Wczoraj: 155 | Dzisiaj: 115 | Teraz: 1
Aktualności
Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu – 06-07 sierpnia 2016r
2016-08-17 09:07:36

Dyplom i nagrody rzeczowe za zajecie I miejsca dla Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego i całej Grupy Jankowiaków podczas XVIII jubileuszowej edycji JARMARKU DOMINIKAŃSKIEGO w Tarnobrzegu – 06-07 sierpnia 2016r.

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Tarnobrzega grupa promocyjna SKPJ, „Grupa Janowianki” z Janowskiego Ośrodka Kultury, Zespół Ludowy i Stefania Suchora z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, po raz pierwszy uczestniczyli w Jarmarku Dominikańskim w Tarnobrzegu.

Była to już XVIII edycja tej imprezy której patronem jest Św. Dominik, a organizatorami Prezydent Tarnobrzega i Tarnobrzeski Ośrodek Kultury.

Tegoroczne obchody były wyjątkowe z racji jubileuszu, oraz udziału wystawców z różnych zakątków Polski prezentujących rękodzieło, pokazy ginących zawodów, występów zespołów ludowych i artystycznych.

W roku jubileuszowym został zaprezentowany olbrzymi dorobek stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich w dziedzinie kultury ludowej, tradycji kulinarnych poszczególnych regionów Polski. Został ogłoszony Konkurs na „Najpiękniejsze stoisko promocyjne”.

Grupa Jankowiaków na czele ze SKPJ, towarzyszących artystów, twórców ludowych z Janowa, Modliborzyc, Stojeszyna, otrzymała I miejsce za swoje stoisko, różnorodność wyrobów, udział twórców ludowych i całą oprawę artystyczną. Zespół Ludowy z Modliborzyc wystąpił na scenie z programem pieśni i melodii regionu janowskiego. Jubileuszowy tort degustowany przy blaskach ogni sztucznych, miła atmosfera jarmarku, piękna pogoda zgromadziła tysiące gości.

Odbierając nagrodę Janowiacy ze sceny zaprosili wszystkich gości, turystów na Święto Kaszy do Janowa Lubelskiego. Okazało się że zainteresowanie festiwalem janowskim jest duże, wielu gości wybiera się do nas- serdecznie zapraszamy.