Wizyt na stronie: 816864 | Wczoraj: 214 | Dzisiaj: 79 | Teraz: 2
Aktualności
Digital Art Painting i Malarstwo Renaty Zybały
2016-10-21 09:49:06
W 2007 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom z malarstwa obejmujący cykl obrazów
pt. "Wizerunki Madonny - między sacrum a ludowością" oraz z wyróżnieniem pracę magisterską z historii sztuki pt. "Monografia Kościoła pw. Trójcy Świętej w Bogorii".
Podczas studiów nabyła umiejętności z zakresu rysunku, grafiki warsztatowej
i komputerowej, fotografii tradycyjnej, rzeźby i różnych technik malarskich
jak np. fresk, sgraffito czy mozaika.
Artystka od 2001 r. mieszka w Opatowie
Od 2008 r. związana jest z Opatowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie zdobyła nowe doświadczenia podczas pracy przy organizacji imprez, wykonywaniu i projektowaniu dekoracji scenicznych oraz zajęć z dziećmi i młodzieżą.
Praca na stanowisku młodszego instruktora ds. promocji kultury w OOK, stała się okazją do doskonalenia umiejętności fotograficznych podczas dokumentacji wydarzeń oraz warsztatu grafika komputerowego, podczas wykonywania projektów plakatów, zaproszeń, dyplomów, logotypów, a także prostych animacji będących oprawą wizualną imprez.
Do cennych doświadczeń nabytych podczas pracy w OOK na pewno zaliczyć można prowadzenie imprez, administrację strony internetowej ośrodka, czy doświadczenia
z realizacją audycji w Radio Opatów.
Autorka interesuje się rozległym światem kultury, w tym sztukami wizualnymi: tradycyjnym malarstwem, komiksem, animacją.
Inspiracji poszukuje w muzyce oraz twórczości innych malarzy i rysowników.
Zaprezentowana wystawa obejmuje 24 prace w technice digital art painting oraz
15 prac w technikach malarskich: akryl, olej, mozaika, enkaustyka, tempera jajowa. W większości są to obrazy autorskie, ale też kopie.