Wizyt na stronie: 817753 | Wczoraj: 337 | Dzisiaj: 125 | Teraz: 1
Aktualności
Wystawa malarstwa ks. Tadeusza Stasiaka
2017-10-05 23:31:43
Na „TARASIE PLASTYCZNYM” do końca listopada 2017r prezentuje swą twórczość Ksiądz Tadeusz Stasiak. Autor zgromadzonych w tej sali obrazów pochodzi z Wierzchowisk koło Janowa Lubelskiego.

Przez okres trzech i pół roku pracował w tutejszym Janowskim Ośrodku Kultury, co jak się okazało miało istotny wpływ na jego późniejsze zainteresowania i zbliżyło obecnego księdza do twórczości artystycznej, dokładniej do malarstwa. Ks. Tadeusz brał udział w kilku plenerach malarskich: trzykrotnie w Sandomierzu, raz w Jędrzejowie koło Sandomierza i jeden raz w Staszowie. Okres ten zaowocował podstawami rzemiosła plastycznego ks. Tadeusza i poszerzył wiedzę autora tak niezbędną w kreowaniu obrazu. Nawet dwa lata służby wojskowej w Nisku nie przerwało jego pasji malarskiej.

Po zakończeniu służby wojskowej wstąpił do Seminarium Duchownego. Ks. Tadeusz ukończył studia teologiczne dla duchownych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Zawsze w wolnych chwilach zajmował się malarstwem i brał udział

w konkursach malarskich gdzie otrzymał wyróżnienia.

Na konkursie plakatu „Korczak i dzieci” zajął II miejsce.

Swoimi obrazkami obdarował wiele osób w rodzinie i licznych znajomych.

Obrazy ks. Stasiaka znajdują się w:

- Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku

- Parafii Św. Stanisława w Modliborzycach

- Wilkołazie (gdzie był Wikariuszem)

- Polichnie (w kaplicy cmentarnej)

Dużo obrazów znajduje się w domu mieszkalnym piosenkarki Wioletty Willas. Malował na jej zamówienie. Swoimi obrazami obdarował inne jeszcze piosenkarki po ich występach. Do nich należała: Irena Santor, Edyta Gepert i Anna Dąbrowska.

Ks. Tadeusz od dwunastu lat będący proboszczem parafii w Orchowcu oraz sprawujący funkcje Dziekana, zawsze znajduje czas na ciągłe rozwijanie swojego talentu malarskiego nie zaniedbując przy tym swych obowiązków kapłańskich.

 ZOBACZ GALERIĘ PRACik_1.jpg


Odwiedziny: 849
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves