Wizyt na stronie: 928632 | Wczoraj: 376 | Dzisiaj: 218 | Teraz: 3
Aktualności
Podsumowanie działalności i osiągnięć Klubu Tańca Towarzyskiego JUMP działającego przy Janowskim Ośrodku Kultury
2020-01-10 12:17:44

W minionym roku na zajęciach tańca towarzyskiego prowadzonych w Janowskim Ośrodku Kultury uczestniczyło ponad 300 osób.

W swojej ofercie posiadaliśmy zajęcia dla dzieci od 5 roku życia, dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dla dorosłych. Ponadto każdy mógł znaleźć dla siebie grupę o właściwym poziomie zaawansowania, począwszy od grup początkujących, przez grupy średniozaawansowane i zaawansowane a kończąc na grupie par sportowych.

W 2019 roku na parkietach turniejowych w całej Polsce KTT JUMP Janów Lubelski reprezentowało 10 par sportowych. Był to znakomity rok dla naszego klubu, obfity w znakomite starty na turniejach oraz awanse do wyższych klas tanecznych.

W ciągu roku Sportowi Tancerze wzięli udział w ponad 30 ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego m.in w Krakowie, Rzeszowie, Bieruniu, Lublinie, Zamościu, Przemyślu, Garwolinie, a także w Pucharze Polski par w klasach F E D, Mistrzostwach Polski w klasach C B A, Pucharze Polski par w klasach C B A oraz w największej imprezie tanecznej w ciągu roku - Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Prof. M. Wieczystego założyciela ruchu tanecznego w Polsce. Aż 71 razy publiczność i sędziowie mogli zobaczyć Tancerzy JUMP na podium turniejów, w tym 25 razy na jego najwyższym stopniu. Tak fantastyczne wyniki zaowocowały wieloma awansami do wyższych klas tanecznych, a dokładniej świętowaliśmy aż 12 razy w ciągu ubiegłego roku awans tancerzy do kolejnej klasy.

Warto zaznaczyć, że im wyższa klasa taneczna tym trudniej jest zdobyć wystarczającą liczbę punktów Premium, które zapewniają zmianę klasy. Obecnie w naszym składzie znajdują się pary, które posiadają następujące klasy taneczne: Przemysław Nosal i Wiktoria Robak klasa B w tańcach latynoamerykańskich i C w tańcach standardowych, Mikołaj Kiszka i Aleksandra Jaworska klasa C w tańcach latynoamerykańskich i klasa D w tańcach standardowych, Grzegorz Masłowski i Agnieszka Gozdalska klasa C w tańcach latynoamerykańskich i klasa D w tańcach standardowych, Maciej Goral i Patrycja Baran klasa D w tańcach latynoamerykańskich, Bartłomiej Widz i Sandra Widz klasa E w tańcach latynoamerykańskich, Michał Mróz i Izabela Wojciechowska klasa E w kombinacji tańców, Rafał Mróz i Hanna Gzik klasa F w kombinacji tańców, Jakub Szabat i Julia Jargiło klasa F w kombinacji tańców, Karolina Chudy klasa F w kombinacji tańców, Wojciech Mędrek i Agnieszka Nosal klasa F w kombinacji tańców.

W każdym roku na turnieju o Puchar prof. M. Wieczystego JUMP Janów Lubelski ma swoich przedstawicieli w rundzie finałowej turnieju, w 2019 roku dwie pary zdołały awansować do finału tego wspaniałego wydarzenia tanecznego. Ponadto niektóre z naszych par pokonały kilkadziesiąt innych par z Polski i za granicy. Te wspaniałe rezultaty to wynik ciężkiej pracy tancerzy z trenerem, systematyczne wspólne treningi, zajęcia indywidualne, praca własna, wiele wyrzeczeń, a także szkolenia z czołowymi tancerzami w Polsce i na świecie, które odbyły się w naszym klubie. Warto w tym miejscu wspomnieć i podziękować Rodzicom Tancerzy za wsparcie swoich dzieci, dobre słowo, zaangażowanie i motywowanie oraz współpracę z trenerem w celu wspólnego efektu jakim jest podnoszenie umiejętności tanecznych, a co za tym idzie osiąganie sukcesów na parkiecie turniejowym. 

Klub Tańca Towarzyskiego JUMP ma swoich przedstawicieli również na turniejach dla par początkujących i miłośników tańca. W 2019 roku reprezentanci JUMP pojawili się na kilkunastu imprezach o zasięgu wojewódzkim odnosząc wspaniałe sukcesy za swój piękny taniec. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych na tego typu imprezach jest to przede wszystkim dobra zabawa, możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością, ale też przygotowanie do rywalizacji turniejowej o zasięgu ogólnopolskim.

Oprócz startów na turniejach JUMP wielokrotnie można było zobaczyć na plenerowych imprezach w Janowie Lubelskim, jak i okolicznych miejscowościach, podczas imprez charytatywnych, wydarzeń w placówkach oświatowych,występów w Janowskim Ośrodku Kultury, a także jako uczestników w teledyskach i videoclipach, a nawet podczas dużych zamkniętych imprez jako atrakcja wydarzenia.

Zdecydowanie rok 2019 był fantastycznym czasem dla KTT JUMP Janów Lubelski. Trzymajcie kciuki, żeby Nowy 2020 Rok nie był gorszy od poprzedniego.

Zapraszamy do galerii zdjęć

20190106_213810_min.jpg


Odwiedziny: 806
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves