Wizyt na stronie: 822619 | Wczoraj: 155 | Dzisiaj: 111 | Teraz: 2
Aktualności
Zobacz, bo warto
2010-12-09 15:59:32

Nie często zdarza się, aby na jednej wystawie zobaczyć tak wiele prac tak wielu twórców. Nam natomiast tak niewiele trzeba wysiłku aby z tej kulturalnej oferty skorzystać.

Mowa tu o wystawie, której wernisaż odbył się podczas otwarcia i wznowienia działalności Janowskiego Ośrodka Kultury. Wystawę będzie można oglądać tylko do końca bieżącego roku. To wyjątkowa okazja zobaczyć obrazy, rzeźby i płaskorzeźby naszych janowskich artystów, których dorobek twórczy jest znaczny, a czasem wręcz imponujący.

Każdy z twórców to inna osobowość, wrażliwość i charakter, co wyraźnie uwidacznia się w ich pracach. Znamy ich często z innej profesji, gdyż w większości na co dzień wykonują zupełnie inne zawody, a pracą twórczą zajmują się hobbystycznie, z potrzeby serca, w zaciszu domowego ogniska, czasem od tej strony nikomu nie znani. Tak niewątpliwie można powiedzieć

o pani Wiesławie Król (pracownicy Starostwa Powiatowego), panu Zbigniewie Gorzelewskim (który prowadzi własny sklep motoryzacyjny), Józefie Wielebie (pracowniku gminnej spółdzielni) czy Andrzeju Czai (jeszcze niedawno komendant policji w Janowie i Biłgoraju - dziś będący na emeryturze). Na szczególną uwagę zasługuje pani Helena Fiut i pani Stefania Wójcik. Obie panie docenione przez urząd miasta statuetką "Antka", obie niezwykle płodne malarki, których twórczość mogliśmy wielokrotnie podziwiać na wystawach w Janowskim Ośrodku Kultury.

Ciekawą postacią jest niewątpliwie pan Zbigniew Jagieło z Błażka, który pokazał na wystawie trzy piękne płaskorzeźby. Twórca ten z wykształcenia i profesji rolnik, całkowicie poświęcił się rzeźbie w drewnie. W swoim dorobku ma już koło tysiąc prac, większość znalazło prywatnych nabywców, ale można je spotkać również w wielu kościołach i kaplicach w regionie i kraju.

Warto wspomnieć również o Marku Stolarzu, który swą przygodę ze sztuką rozpoczynał właśnie w naszym Ośrodku Kultury. Obecnie absolwent liceum plastycznego w Zamościu i student seminarium duchownego w Lublinie. Jest osobą wyjątkowo utalentowaną , posiada niezwykłą wrażliwości na kolor a ponadto to szlachetna młoda postać, godna drogi jaką sobie obrał.

Wszystkie te osoby łączy jedno - pasja twórcza i zamiłowanie do sztuk pięknych

Dziś połączyła ich wspólna wystawa, barwna i kolorowa, którą zobaczyło bardzo dużo osób, ale na pewno nie wszyscy.

Zanim ogarnie nas szał świątecznych zakupów, zapraszamy wszystkich serdecznie na wystawę, którą na pewno warto zobaczyć.

L.W.


Odwiedziny: 900
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves