Wizyt na stronie: 823281 | Wczoraj: 148 | Dzisiaj: 45 | Teraz: 2
Aktualności
Występ zespołu tanecznego ‘’JUMP” w Lubartowie
2013-06-12 12:07:15

9 czerwca 2013 roku zespół taneczny "JUMP" z Janowa Lubelskiego, utworzony z dzieci uczęszczających na zajęcia z tańca towarzyskiego w grupach średniozaawansowanej i zaawansowanej w Janowskim Ośrodku Kultury,  miał możliwość zaprezentowania się na XXII Konfrontacjach Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów 2013. Podczas przeglądu zaprezentowało się 40 zespołów m.in. z Lublina, Garbowa, Warszawy i Chełma w choreografiach z tańca nowoczesnego, współczesnego, show dance i tańca towarzyskiego. "JUMP"  swoją prezentację rozpoczął od tańca disco z elementami cha chy, który zatańczyły dzieci z grupy średniozaawansowanej. W dalszej kolejności w profesjonalnych strojach tanecznych zadebiutowała na scenie grupa zaawansowana w brazylijskiej sambie, kubańskiej cha chy i skocznym amerykańskim jivie. Na zakończenie konfrontacji każdy zespół został obdarowany pamiątkowym dyplomem i statuetką.
Ze względu na fakt, że był to pierwszy występ sceniczny dla dzieci z Janowskiego Ośrodka Kultury jako zespół taneczny, jak również pierwszy występ w tanecznych strojach, a do tego długa podróż spowodowały, że 9 czerwca był dniem pełnym wielu emocji. Dzieci wyglądały zjawiskowo i pomimo lekkiej tremy i zdenerwowania poradziły sobie z trudnym zadaniem jakim niewątpliwie jest występ na scenie przed publicznością. A już niedługo kolejna okazja dla naszego zespołu do zaprezentowania się, tym razem przed "swoją" publicznością. Występujemy 23 czerwca podczas Dni Janowa. Zapraszamy od godz. 16 do oglądania i kibicowania, a od września zachęcamy do wspólnej nauki tańca!


Podczas Konfrontacji zatańczyli:

Grupa średniozaawansowana: Alicja Nowak, Kinga Kudrelik, Alicja Ciukaj, Ania Łupina, Ola Jaworska, Wiktoria Robak, Natalia Woźnica, Ponczek Filip, Hubert Kędra, Michał Jednac.

Grupa zaawansowana: Mikołaj Kiszka i Pola Pituch, Magda Mazur i Julia Kusy, Kuba Wołoszyn i Iza Łukasik, Bartek Wieleba i Zuzia Kuźnicka, Hania Kalita i Wiktoria Siroń, Magda Ziółkowska i Sandra Widz, Paulina Widz i Weronika Bryk, Artur Ruszewski i Julia Ożóg.

Trener i choreograf zespołu: Łukasz Kurzyna.


Odwiedziny: 1135
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves