Wizyt na stronie: 816853 | Wczoraj: 214 | Dzisiaj: 68 | Teraz: 3
Aktualności
Warsztaty kreatywnego pisania tekstów dla młodzieży ponadgimnazjalnej
2013-11-27 12:55:22

Warsztaty kreatywnego pisania tekstów dla młodzieży ponadgimnazjalnej


W poniedziałek 28 października 2013r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty kreatywnego pisania tekstów „Loesje”, w których uczestniczyło łącznie 30 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych oraz Liceum Ogólnokształcącego im Boh. Porytowego Wzgórza.

Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej z nich młodzież pracowała na skojarzeniach słownych i układała krótkie teksty. Inspiracją dla uczestników był film z pakietu „Filmoteka Szkolna” pt. „Wszystko może się przytrafić” w reż. Marcela Łozińskiego. Uczniowie wypowiadali się w formie krótkich tekstów utrzymanych w stylistyce Loesje, które promują wolność wypowiedzi, pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i krytycznego podejścia do rzeczywistości. Kolejny etap polegał na wyborze najlepszych tekstów powstałych podczas warsztatów, które znalazły się na plakatach oraz na pocztówkach. Teksty powstałe na warsztatach trafią na stronę internetową projektu edukacji filmowej „Filmoteka Szkolna” w Warszawie (www.filmotekaszkolna.pl). W ramach rozwijania kompetencji językowych uczniów teksty zostaną również przetłumaczone na język niemiecki, a następnie zamieszczone na niemieckiej stronie Loesje (www.loesje.de).

Część przeznaczona dla nauczycieli objęła prezentację drugiego pakietu projektu „Filmoteka Szkolna”, który jest dostępny na platformie internetowej oraz ofertę współpracy dla szkół – kursy internetowe, blogi, warsztaty, festiwale filmowe. Uczestnicy otrzymali materiały pomocnicze, zaświadczenia i  publikację z płytą.

Warsztaty odbyły się dzięki współpracy Zespołu Szkół Zawodowych z Janowskim Ośrodkiem Kultury oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.


Emilia Żuber


Odwiedziny: 1638
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves