Wizyt na stronie: 754967 | Wczoraj: 521 | Dzisiaj: 275 | Teraz: 1
Aktualności
Turniej Tańca w Janowskim Ośrodku Kultury
2014-07-17 17:06:36
W dniu 28 czerwca 2014 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się I Wewnętrzny Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego Pana Krzysztofa Kołtysia. W turnieju brały udział dzieci, które przez cały rok szkolny uczęszczały na zajęcia taneczne w JOKu prowadzone przez Łukasza Kurzynę. Rywalizacja par odbywała się w podziale na kategorie wiekowe i stopień zaawansowania. Podczas turnieju dzieci prezentowały tańce standardowe (walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego) oraz tańce latynoamerykańskie (sambe, cha che, jive’a). Zmagania młodych tancerzy były oceniane przez Komisję Sędziowską, która do rundy finałowej typowała 6 najlepszych par z każdej grupy. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale, a najlepsze pary puchary i drobne nagrody rzeczowe. Sędziowie przyznali również dodatkowe wyróżnienia za wdzięk,  grację i charyzmę na scenie.
Po części turniejowej rozpoczęliśmy pokazy tańca. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieciaczki z grupy Przedszkolaki w Poleczce. Grupa otrzymała ogromne brawa od sędziów i publiczności. Za uśmiech na twarzy, piękny taniec i odwagę dzieci zostały nagrodzone dyplomami i medalami. Kolejną prezentacją była Formacja Tańców Latynoamerykańskich, którą tańczyły wybrane dzieci ze wszystkich grup. Formacja jest wiązanką wszystkich pięciu tańców latynoamerykańskich (samba, cha cha, rumba, paso doble, jive). Zarówno tańczona choreografia jak i nowe, profesjonalne stroje taneczne przykuły uwagę widzów, co zostało potwierdzone owacjami. Ostatni taniec jaki został zaprezentowany w części pokazowej to Taniec DISCO wykonany przez dzieci z grupy JUMP Junior. (Dla przypomnienia za powyższy taniec dzieci zdobyły I miejsce na turnieju grup tanecznych w Wysokiem.)
Na zakończenie imprezy były gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.
Teraz czas rozpocząć wakacje, a od września rozpoczynamy kolejny sezon z nowymi grupami.