Wizyt na stronie: 642702 | Wczoraj: 547 | Dzisiaj: 224 | Teraz: 2
Wiosna z Teatrem na Kresach
Relacja Wiosny z Teatrem na Kresach.
2011-05-24 08:47:12

Przez kolejne trzy majowe wieczory od 20 do 22 - 2011r. w sali widowiskowej Janowskiego Ośrodka Kultury mieliśmy przyjemność gościć aktorów scen teatralnych Warszawy, Lublina i Krakowa, którzy swą grą i kunsztem aktorskim bawili, a także zmuszali do refleksji wszystkich przybyłych na spektakl widzów.

I tak, w piątek 20 maja, odbył się spektakl "Eksperyment Adam i Ewa" na podstawie tekstu Marka Twaina. W sztuce zagrała para aktorska - Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak. Sztuka jedynie nawiązuje do biblijnej opowieści o pierwszej parze rodzaju ludzkiego, wyraża raczej w sposób humorystyczny partnerskie relacje kobiety i mężczyzny, które jak można sądzić, niewiele się zmieniają przez tysiąclecia.

W sobotę natomiast, widzowie zostali oczarowani wspaniałą grą młodych aktorów z Teatru Enigmatic z Lublina. Widowisko powstało na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego "Zbrodnia i kara" w reżyserii Alicji Jachiewicz-Szmidt. Akcja spektaklu skoncentrowana jest głównie na zasadniczym wątku tego słynnego dzieła, jakim jest psychologiczno-moralny dramat jednostki związany z przekroczeniem przez nią ogólnie przyjętych norm społecznych i religijnych.

W niedzielę został zaprezentowany monodram pt. "Hotel Babilon" z Teatru Ludowego z Krakowa w reżyserii Pawła Szumca. Aldona Jankowska wciela się tutaj w całą galerię najróżniejszych postaci, a każda z nich opowiada o incydencie jaki zdarzył się w tytułowym hotelu, opisując zdarzenie ze swojego punktu widzenia. Zobacz zdjęciadefault.jpegOdwiedziny: 2014
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves