Wizyt na stronie: 872070 | Wczoraj: 119 | Dzisiaj: 62 | Teraz: 1
Zoom Natury Dni Janowa Z Radiem Lublin
Leśny Skarbiec
2010-10-19 12:28:55 Tekst: Matylda Michałek

W roku 2011 „Leśny Skarbiec“ zorganizujemy 26 czerwca w parku Misztalec.

Leśny Skarbiec - Dni Lasów Janowskich

"Leśny Skarbiec" w tym roku zgromadził rekordową liczbę widzów w liczbie ok. 9 tyś. osób. Przybyli do nas turyści z całej polski. W trakcie imprezy dominowały elementy promujące walory turystyczne, ekologiczne oraz prezentujące kulturę i zwyczaje okolicznych wiosek śródleśnych. Do atrakcji imprezy należały wystawy fauny i flory, konkursy ekologiczne i alpinistyczne.

Ponadto można było posmakować kuchni myśliwskiej i produktów tradycyjnych. Gala była doskonałą okazją do zaprezentowania programów artystycznych przedszkoli z Janowa Lubelskiego.

Występy dzieci spotkały się z ogromnym entuzjazmem wśród przybyłych widzów i były dużą "frajdą" dla samych małych artystów. Połączone z występami zespołów artystycznych działających przy Janowskim Ośrodku Kultury i programem artystycznym Środowiskowego Domu Samopomocy stanowiły świetną formę integracji z dziećmi niepełnosprawnymi.


Odbyły się również zawody wędkarskie, w których zwycięzca, a zarazem najmłodszy uczestnik złowił aż 63 ryby. W program włączyliśmy stałe elementy imprezy. Jedną z nich były Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Pierogów Ruskich. Zmierzyło się w nich 6 zawodników, wśród których znalazła się jedna kobieta, która zdobyła 3 miejsce ( 64 pierogi). Zwycięstwo po raz kolejny należało do Dariusza Sowy, który zjadł 71 pierogów , a drugie miejsce zajął Józef Ligaj z wynikiem 67 pierogów.

Kolejną stałą pozycją imprezy było wręczenie najcenniejszej nagrody "ANTKA" przyznawanej przez niezależną kapitułę dla osób i firm. W kategorii wolontariusz roku wyróżnienia otrzymali: Stefania Wójcik - nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi, Paulina Czarny - uczennica Publicznego Gimnazjum oraz Natalia Iwanus - lider Klubu Seniora "Wrzos". W kategorii talent roku: Cezary Osieł - zawodnik uczniowskiego Klubu Karate, należący do najlepszych w kraju, Agnieszka Łukasik - solistka i wokalistka, laureatka konkursów folklorystycznych, Bartosz Kizka - laureat Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", Sebastian Waberski - pianista, kompozytor, dwukrotnie uzyskał Dyplom Paderewianum za wybitne osiągnięcia. W kategorii promotor roku wyróżnienie uzyskał: Bolesław Jakubiec - od 17 lat współorganizator Zawodów Konnych w Janowie Lubelskim. W kategorii człowiek roku: Lidia Tryka - współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego, wiceprezes Forum Organizacji Pozarządowych Ziemi Janowskiej oraz członek Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania.

Po wręczeniu wyróżnień odbył się koncert Marcina Różyckiego - Lubelska Federacja Bardów. Muzyczną gwiazdą wieczoru był Jacek Stachurski., a zwieńczeniem całej imprezy był pokaz sztucznych ogni.

Całej imprezie towarzyszyło Radio Lublin, które nie tylko objęło patronat medialny, ale również przeprowadzało transmisje na żywo w trakcie trwania imprezy i ogłaszało konkursy dla różnych grup wiekowych.


Odwiedziny: 3359
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves