Wizyt na stronie: 792265 | Wczoraj: 682 | Dzisiaj: 312 | Teraz: 2
Klub Pracy Twórczej
Klub Prazcy Twórczej
2010-12-05 23:04:34

Z A P R A S Z A M Y
DO KLUBU PRACY TWÓRCZEJ

Klub Pracy Twórczej powstał z inicjatywy Janowskiego Ośrodka Kultury .

Klub działa w partnerstwie ze: Stowarzyszeniem Kobiet Powiatu Janowskiego, GALERIĄ Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego „PEGAZ”, oraz Muzeum Regionalnym w Janowie Lubelskim.

Klub Pracy Twórczej przeznaczony jest dla osób dorosłych z terenu Miasta i Gminy Janów Lubelski. Funkcjonuje w każdy wtorek w godz: od 16.00-19.00 w sali kameralnej Janowskiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy do współpracy osoby , które dysponują wolnym czasem, hobbystycznie zajmują się sztuką artystyczną, kulturą ludową, rękodziełem artystycznym i ludowym, literaturą, poezją, muzyką, turystyką…- osoby które chcą podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem i osiągnięciami z członkami klubu.

W klubie powołana została Rada Programowa, która ma za zadanie zaplanować tematycznie i zorganizować każde spotkanie, podać do wiadomości członkom klubu, ogłosić na stronie internetowej JOK : wwwjokjanow.pl

Rada programowa zaproponowała następujące formy pracy w klubie: warsztaty: (plastyki obrzędowej, rękodzieła ludowego i artystycznego, robótki ręczne), spotkania, kursy, pogadanki, wieczory literackie( poezji i twórczości ludowej, autorskie), prezentacje, pokazy, wystawy ,wycieczki, rajdy, rekreacja i wypoczynek.

Zaplanowane tematy na IV kwartał 2010r:

  1. Spotkanie „ Wierzenia i zwyczaje Andrzejkowe na Ziemi Janowskiej” - 23XI.2010- ( 25 osób)

  2. Warsztaty ”Robótki ręczne na szydełku”- ozdoby choinkowe -30XI. i 7.XII. 2010r.

  3. Warsztaty; Tradycyjne i współczesne ozdoby choinkowe- własne pomysły – 14 XII.2010.

  4. Spotkanie: Tradycyjne potrawy wigilijne- wymiana doświadczeń, pomysłów, dekoracje stołu świątecznego – 21.XII. 2010r.

  5. Wieczór opłatkowy, śpiewamy kolędy i pastorałki z udziałem zespołu śpiewaczego „Janowianki” - 28.XII.2010r.

Dotychczas odbyły się dwa spotkania : Andrzejkowe, gdzie oprócz tradycyjnego lania wosku, wspominano dawne tradycje wieczoru andrzejkowego. Spotkaniu towarzyszyły tańce i śpiewy biesiadne Zespołu „Janowiacy”. Drugie spotkanie warsztatowe miało na celu integrację, wymianę doświadczeń pań, zajmujących się robótkami ręcznymi. Panie na szydełku wyrabiały ozdoby choinkowe, aniołki, gwiazdeczki, dzwoneczki. Niektóre panie próbowały po raz pierwszy swoich umiejętności i wychodziło im całkiem dobrze. Własnoręcznie zrobione ozdoby stanowić będą wspaniały prezent pod choinkę. Spotkaniom towarzyszy miła atmosfera.

  l.Tryka


Odwiedziny: 1093
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves