Wizyt na stronie: 818422 | Wczoraj: 147 | Dzisiaj: 127 | Teraz: 2
Filmoteka Szkolna
Warsztaty operatorskie i montażowe – sposób na rozwijanie nowych pasji
2013-05-13 13:25:53

 Zrealizowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.polski_intytut.png

filmoteka.jpgMłodzież janowskich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w warsztatach operatorskich i montażowych, które odbyły się 19 i 24 kwietnia 2013 w Janowskim Ośrodku Kultury. W efekcie wspólnej pracy powstał krótki serwis informacyjny oraz promujący go trailer. Podczas warsztatów uczniowie nakręcili scenę balkonową z „Romea i Julii”, wywiad ze znaną modelką oraz reportaż o tajemniczych zaginięciach kinomanów.

Praca na planie filmowym podczas warsztatów operatorskich przyniosła dużą dawkę pozytywnych wrażeń i emocji, a niejednokrotnie wywoływała lawinę śmiechu wśród uczestników. Operatorzy kamery, dziennikarze i aktorzy wcielili się w role profesjonalistów: przygotowywali dialogi, kręcili sceny plenerowe, wykonywali duble i montowali nagrany materiał pod okiem Sławomira Kozyrskiego, montażysty w TVP Lublin. Duże doświadczenie, dobry kontakt z młodzieżą i profesjonalizm prowadzącego wzbudziły w młodzieży motywację do pracy przed kamerą.

Dzięki warsztatom uczniowie poznali specyfikę pracy na planie filmowym, zasady obsługi kamery i zasady działania programu „Sony Vegas”, który służy do obróbki video i produkcji audio. Ostatni dzień warsztatów zakończył się projekcją serwisu informacyjnego. Nagrane materiały będą dostępne już wkrótce na stronie Janowskiego Ośrodka Kultury.

Zajęcia dla młodzieży odbyły się dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

0.jpg 1.jpg 3.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg


Emilia Żuber

koordynator projektu 


Odwiedziny: 1921
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves