Wizyt na stronie: 838630 | Wczoraj: 297 | Dzisiaj: 203 | Teraz: 3
Zajęcia taneczne
Sukcesy taneczne
2015-04-27 18:49:59

Dwa ostatnie weekendy kwietnia 2015r. to czas, kiedy Tancerze z Janowskiego Ośrodka Kultury brali czynny udział w turniejach tańca. 18 kwietnia próbowali swoich sił na turnieju w Bełżycach. Pomimo ogromnej konkurencji z całego województwa Nasi Tancerze poradzili sobie znakomicie i przywieźli piękne, pamiątkowe puchary i same dobre miejsca. Startowaliśmy w wielu kategoriach wiekowych poczynając w grupie do 7 roku życia, poprzez 8-9, 10-11 latków aż do 12-13 latków.

Dzieci prezentowały się w tańcach standardowych (walc angielski, walc wiedeński) i latynoamerykańskich (samba, cha cha, jive). Tydzień później, 25 kwietnia postanowiliśmy wziąć udział w II Amatorskim Turnieju Tańca i Konkursie Grup i Formacji Tanecznych Wysokie 2015. Start w powyższym turnieju okazał się strzałem w dziesiątkę i można go uznać za wielki sukces Tancerzy JUMP przygotowywanych przez instruktora Łukasza Kurzynę. Nowością dla dzieci było to, że zasady konkursu były zbliżone do tych na profesjonalnych, ogólnopolskich turniejach, gdzie w każdej kategorii wiekowej rozgrywane są poszczególne rundy eliminacyjne (ćwierćfinał, półfinał, finał).

Do kolejnej rundy profesjonalne jury wybierało najlepsze pary, a w finale przyznawane były kolejne miejsca, od 1 do np. 6. Dodatkową atrakcją był fakt, że trzy najlepsze pary w każdej grupie wiekowej mogły stanąć na podium i tym samym poczuć się wyróżnione na tle wszystkich startujących. Organizator zadbał o to, aby żadna para nie czuła się pokrzywdzona i wszyscy startujący w turnieju otrzymali medale, a pary z I, II i III miejsca dodatkowo piękne puchary.

W każdej grupie wiekowej miejsce I należało do Tancerzy JOKu, a w kategorii 10-11 lat i 12-13 lat wszystkie miejsca na podium zajęli podopieczni naszego instruktora. Oprócz zmagań w parach, wzięliśmy udział w konkursie grup i formacji. Taniec Disco prezentowaliśmy w kategorii Młodzież I, czyli tancerzy w przedziale wiekowym 10-12 lat. Mimo dużej konkurencji (prezentowało się 6 grup) udało nam się zdobyć uznanie sędziów, którzy przyznali zespołowi JUMP 1 miejsce. Jednak to nie koniec naszych przygód w Wysokiem. W Gali wieczornej w kategorii Młodzież II JUMP w formie pokazu prezentował Formację Latynoamerykańską, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród publiczności co potwierdziły gromkie brawa, okrzyki zachwytu i gratulacje od sędziów i innych instruktorów.

To były kolejne turnieje, gdzie JUMP zachwycał, wzbudzał podziw i uznanie jakością tańca, wywoływał radość na twarzach publiczności. Co prawda sezon taneczny powoli dobiega końca, ale przed nami kolejne występy. Spróbujemy swoich sił na turnieju w Lubartowie (09.05) oraz zaprezentujemy się podczas Dni Janowa (14.06).

Zapraszamy do kibicowania!

1.jpg

3.jpg

4.jpg

2.jpg

5.jpg

6.JPG

8.JPG


Odwiedziny: 1924
Janowski Ośrodek Kultury © 2010 Janów Lubelski, ul. Jana Pawła II 3, tel. 15 8724 677, 8724 678, fax 15 8724 677
wykonanie: Extreme Waves